Od piątku do niedzieli w Gostyniu odbył się III Puchar Polski w grze sportowej.Pomimo fatalnej pogody w ostatni weekend do Gostynia zawitała dość pokaźna ilość graczy, przez co zawody stały na dobrym poziomie sportowym.Wśród zawodników duża ilość graczy z Gostynia reprezentująca SGLK oraz Start Gostyń.W rywalizacji mężczyzn mieliśmy 12 zawodników SGLK oraz 9 graczy Startu. Fantastyczny start w eliminacjach zaliczył Włodzimierz Dutkiewicz który jako jedyny spośród 60 osobowego grona zawodników przekroczył granice 600 uzyskując 602 kręgle.Ponadto do niedzielnego finału awansowało 5 graczy SGLK oraz 6 ze Startu.Bardzo dobrze wypadli także Piotr Katarzyński, który z wynikiem 585 kręgli zajmował drugie miejsce oraz Maciej Matyla reprezentujący SGLK, który uzyskał 573 kręgle zajmując 4 lokatę.W niedzielnym finale obejrzeliśmy pasjonujący pojedynek o pierwszą lokatę pomiędzy Włodzimierzem Dutkiewiczem a Tomaszem Pajorem z Wronek.Bardziej odporny psychicznie okazał się zawodnik Startu, który w końcowych rzutach postawił kropkę nad i zwyciężając w całym turnieju.Niestety nie udało się obronić drugiej lokaty Piotrowi, Katarzyńskiemu który ostatecznie zakończył zawody na 4 miejscu.Na bardzo dobrym 6 miejscu zakończył turniej najlepszy zawodnik SGLK Maciej Matyla

Wyniki Pucharu Polski:

1.Włodzimierz Dutkiewicz -Start Gostyń 602+542=1144

2.Tomasz Pajor-KK Dziewiątka AmicaWronki 566+571=1137

3.Marcel Kociołek-Sokół Brzesko-548+580=1128

4.Piotr Katarzyński-Start Gostyń-585+536=1121

6.Maciej Matyla-SGLK Gostyń-574+522=1096

12.Piotr Mendyka-Start Gostyń-535+542=1077

13.Jakub Czyżewski-Start Gostyń 549+524=1073

17.Andrzej Zagata-SGLK Gostyń 527+539=1066

19.Krzysztof Stachowiak-Start Gostyń 509+542=1051

20.Marek Podyma-SGLK Gostyń 531+517=1048

21.Michał Galusiński-Start Gostyń 546+501=1047

23.Tomasz Sierżant-Start Gostyń-528+508=1036

29.Bartłomiej Glinka-SGLK Gostyń 514+491=1005

30.Rafał Mikołajczak-SGLK Gostyń 519+454=973

W rywalizacji kobiet mieliśmy jedną reprezentantkę SGLK Violette Kolendowicz która miała ogromnego pecha kończąc rywalizację na 7 miejscu.Naszej zawodniczce zabrakło niewiele żeby zagrać ścisłym sześcioosobowym finale.

Wyniki Pucharu Polski Kobiet:

1.Dorota Januszewski-Tucholanka Tuchola-525+512=1037

2.Danuta Pribe-Alfa Vector Tarnowo Podgórne 506+504=1010

3.Alina Pstrąg Wilgała-Tucholanka Tuchola 506+494=1000

7.Violetta Kolendowicz-SGLK Gostyń –492

Organizacyjnie po raz kolejny działacze SGLK stanęli na wysokości zadania przeprowadzając na „piątkę” wspólnie z OSiR Gostyń kolejną dużą imprezę w Gostyniu.