Kalendarz wydarzeń SGLK
Reklama
XXIII edycja GLK
Licznik odwiedzin
Partnerzy
Gmina Gostyn.jpg
Start Turnieje XII Memoriał im. Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego

XII Memoriał im. Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego, zorganizowany przez działaczy SGLK wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gostyniu zgromadził kolejny już raz rekordową liczbę uczestników. W sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało 159 zawodników i zawodniczek.Do Gostynia na memoriał po raz pierwszy zawitali zawodnicy z Brzeska a także swój debiut w oficjalnych zawodach kręglarskich zaliczył młodzieżowiec reprezentujący barwy SGK Gostyń.Ponadto w turnieju wystąpili zawodnicy i zawodniczki reprezentujące barwy Wejherowa,Tucholi,Poznania,Tarnowa Podgórnego,Wronek,Pleszewa,Leszna,Tomaszowa Mazowieckiego,Sierakowa a także ekipa kręglarzy z Czeskiego Nachodu.

 

Na starcie kilkunasto osobowa ekipa zawodników i zawodniczek reprezentująca nasze miasto.

W najmłodszej kategorii wiekowej dziewczynek Gostyń reprezentowała Aleksandra Banaszak, która ukończyła rywalizację na bardzo dobrym 4 miejscu.W kategorii chłopców także mieliśmy jednego przedstawiciela Wojciecha Nowaka, który ukończył rywalizację na punktowanym siódmym miejscu.

W kategorii młodziczek barw Gostynia broniła Klaudia Rossa, która nie zdołała się zakwalifikować do ścisłego finały zajmując ostatecznie 10 miejsce.W rywalizacji młodzików mieliśmy czterech naszych przedstawicieli, z który tylko Michałowi Banaszakowi udało się zakwalifikować do najlepszej ósemki turnieju, lecz w niedzielnych grach finałach zagrał słabiej kończąc zawody na ósmej pozycji.

W rywalizacji juniorek młodszych liczyliśmy na dobry występ Oliwi Wawrzyniak.Nasza zawodniczka przyzwyczaiła nas do dobrych występów zwłaszcza na obiekcie w Gostyniu,tym razem jednak Oliwia miała trochę pecha kończąc rywalizację na grach eliminacyjnych.Do finału zabrakło tylko 7 kręgli.

W ostatniej kategorii juniora młodszego mieliśmy ośmiu zawodników Startu Gostyń oraz jednego gracza SGLK Gostyń.Z tą kategorią wiekową wiązaliśmy największe nadzieje jak się później okazał jak najbardziej zasadne.Do ścisłego finału awansowała czwórka z Gostynia Karol Sellman, Jędrzej Michalak Kacper Michalak,

z Startu Gostyń oraz Krzysztof Zagata z SGLK Gostyń odpowiednio na miejscach 1,6,7,14.Niedzielne finały to bardzo dobre gry wszystkich naszych zawodników najpierw Krzysztof Zagata zalicza spory awans z 14 na 5 miejsce następnie Kacper Michalak awansuję po dobrej grze na najniższe stopnium podium a Karol Sellman nie daję żadnych szans swoim rywalom pewnie zwyciężając w turnieju.Na to zwycięstwo Gostyń czekał 12 lat po zwycięstwie gostyniaka w pierwszym Memoriale.

W rywalizacji drużynowej juniorów młodszych Start”Gostyń na 1 miejscu

.Drużyna Startu Gostyń w składzie Karol Sellman ,Adrian Zagata, Jędrzej Michalak Kacper Michalak, pewnie zajęła pierwsze miejsce

W rywalizacji klubowej zdecydowanie pierwsze miejsce dla KK Dziewiątki Wronki drugie miejsce dla KS Polonia 1912 Leszno, a trzecie miejsce OSiR Vector Tarnowo Podgórne „KS Start Gostyń”na czwartym

Miejscu a na 9 miejscu SGLK Gostyń w pierwszym historycznym występie.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom prywatnym i firmom za pomoc w organizacji i przekazanie upominków rzeczowych dla zawodników, a w szczególności dla:

OSiR za przygotowanie i nieodpłatne udostępnienie kręgielni, Powiatowi Gostyńskiemu, Gminie Gostyń, , Spółdzielni Mleczarskiej, Wix Filtron, Firma Delaval Jan Witkowski -Montaż i naprawa dojarek,Firmie Mróz,Wielkopolskiemu Okręgowemu Związkowi Kręglarskiemu


Podium Juniorów Młodszych -1.Karol Sellman Start Gostyń (fot. Maciej Kląskała)

Klasyfikacja dzieci-dziewczynki

1.Alicja Michalska- KK Dziewiątka Wronki 304kręgle

2.Marta Stachowiak-OSiR Vector Tarnowo Podgórne-282 kręgle

3.Weronika Roszak-KK Dziewiątka Wronki 268 kręgle

4.Aleksandra Banaszak-Start Gostyń-242 kręgle

Klasyfikacja dzieci-chłopcy

1.Filip Łochowicz-Polonia 1912 Leszno-310 kręgle

2.Krzysztof Bartkowiak-OSiR Vector Tarnowo Podgórne 303 kręgle

3.Jakub Kląskała-KK Dziewiątka Wronki 301 kręgle

7.Wojciech Nowak-Start Gostyń 267 kręgle

Klasyfikacja młodziczki

1.Nicoletta Dudziak-Polonia 1912 Leszno-991 kręgle

2.Katerina Majerova-SKK Pimator Nachod -950 kręgle

3.Martyna Remisz-KK Dziewiątka Wronki 946 kręgle

10.Klaudia Rosa-Start Gostyń-420 kręgle

Klasyfikacja młodzicy

1.Łukasz Kasprzak- OSiR Vector Tarnowo Podgórne-1016 kręgle

2.Jakub Cwojdziński- Alfa Vector Tarnowo Podgórne-1004 kręgle

3.Mateusz Goździk-Pilica Tomaszów Mazowiecki-992 kręgle

8.Michał Banaszak-Start Gostyń 881 kręgle

13.Patryk Łukaszewski-Start Gostyń 446kręgle

16.Jędrzej Nowak.-Start Gostyń 437 kręgle

21.Filip Szkudlarek-Start Gostyń 418 kręgle

23.Ziemowit Kubiak-Start Gostyń-408 kręgle

27.Szymon Banaszak-Start Gostyń 380 kręgle

Klasyfikacja juniorki młodsze

1.Natalia Włodarczyk-Polonia 1912 Leszno 1066 kręgle

2.Nina Brozkowa-SKK Primator Nachod 1053 kręgle

3.Małgorzata Kurcok-Polonia Łaziska Górne 1037 kręgle

10.Oliwia Wawrzyniak-Start Gostyń 487 kręgle

Klasyfikacja juniorzy młodsi

1.Karol Sellman -Start Gostyń 1103 kręgle

2.Aleksander Nowacki-Tucholanka Tuchola-1064 kręgle

3.Kacper Michalak -Start Gostyń 1060 kręgle

5.Krzysztof Zagata-SGLK Gostyń 1043 kręgle

6.Jędrzej Michalak-Start Gostyń 1040 kręgle

17.Adrian Zagata-Start Gostyń 504 kręgle

36.Mikołaj Kosowicz -Start Gostyń 471 kręgle

40.Marcin Ratajczyk -Start Gostyń 459 kręgle

41.Adrian Majchrzak-Start Gostyń 458 kręgle

Klasyfikacja Drużynowa juniorów młodszych

1.Start Gostyń 2118 kręgle

2.KK Dziewiątka Wronki 2052 kręgle

3.Tucholanka Tuchola 2033 kręgle

Klasyfikacja klubowa:

1.KK Dziewiątka Wronki 65 punktów

2.Polonia 1912 Leszno 49 punktów

3.OSiR Vector Tarnowo Podgórne 39 punkty

4.Start Gostyń 33 punktów

9.SGLK Gostyń 4 punkty

Sklasyfikowano 14 klubów

Klasyfikacje dodatkowe

Najlepszy technik turnieju-Karol Sellman Start Gostyń

Najlepsza techniczka turnieju-Nina Brozkowa-SKK Primator Nachod

Najlepsza Gostynianka-Aleksandra Banaszak

Najlepszy Gostyniak - Karol Sellman

Najsympatyczniejsza zawodniczka-Julia Paszyk-Dziewiątka Wronki

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Temat:
Komentarz: