Kalendarz wydarzeń SGLK
Reklama
XXIII edycja GLK
Licznik odwiedzin
Partnerzy
Gmina Gostyn.jpg
Start Turnieje Mistrzostwa Polski w Grze do pełnych

W weekend 15-16 czerwca odbyły się w Brzesku otwarte Mistrzostwa Polski w grze do pełnych. Mistrzostwa Polski w grze do pełnych to od dwóch lat nowy „twór”, który zastąpił dawne Mistrzostw Polski Amatorów. W zawodach tych mogą występować wszyscy chętni, z małym wyjątkiem. Z gry wyłączeni są najlepsi zawodnicy wg Rankingu PZK (24 mężczyzn i 12 kobiet).Zawody w Brzesku zgromadziły na stracie prawie setkę uczestników i uczestniczek w tym jak zwykle liczną grupę zawodników z Gostynia.W sumie Gostyń reprezentowało 15 osób broniących barwy SGLK w 1 żeńskiej i 4 męskich drużynach


W rywalizacji Panów mieliśmy 4 drużyny trzyosobowe i spore apetyty na medal.Niestety tym razem w każdym z naszych zespołów „nawaliło”jedno z ogniw a wraz z tym prysły szanse medalowe.Szkoda, bo przy innym ustawieniu naszych drużyn można było powalczyć o medal.To, co nie udało się naszym Panom,wykonały Panie.W turnieju mieliśmy tylko jedną drużynę żeńska, która wywiązała się ze swoich obowiązków w stu procentach zajmując najniższe miejsce podium.Nasze Panie w składzie Violetta Kolendowicz ,Elżbieta Klimańska i Janina Śleńska wręcz wyszarpały brązowy medal tocząc zacięty bój i wyprzedzając na finiszu minimalnie zawodniczki z Wronek i Brzeska.

Sobotni wynik uzyskany w klasyfikacji drużynowej był jednocześnie zaliczany do klasyfikacji indywidualnej na podstawie, której poznaliśmy grono niedzielnych finalistów i finalistek.W gronie 26 finalistów mieliśmy trójkę naszych reprezentantów.Najlepiej z naszych graczy wypadł Marek Podyma uzyskał dwa zbliżone wyniki plasując się na 7 miejscu.Pozostała nasza dwójka występująca w finale Rafał Biderman na 16 miejscu a Maciej Matyla na 18 miejscu. Finał indywidualny to popis gry jaki dał Remigiusz Szabel który wynikiem 408 kręgli ustanowił nowy rekord Mistrzostw Polski.Dla naszej satysfakcji możemy dodać ,że Remigiusz Szabel to zawodnik Spinko Leszno regularnie grający w GLK pokazując jak mocną ligą jest GLK.

W dziesięcioosobowym finale Pań mieliśmy jedną naszą zawodniczkę Violettę Kolendowicz który grając bardzo poprawnie zarówno w eliminacjach jak i w finale ukończyła zawody na 8 miejscu.

Wyniki turnieju drużynowego Panów:

1.Calsberg II Brzesko-1096 kręgle

2.Bakutil I Brzesko-1096 kręgle

3.9 Wronki II-1093 kręgle

11.SGLK I Gostyń-1055 kręgle(Podyma Marek,Klimański Zbigniew,Zagata Bogusław)

13.SGLK II Gostyń-1038 kręgle(Matyla Maciej,Biderman Rafał,Wolny Marcin)

18.SGLK IV Gostyń-1026 kręgle(Pawełka Roman,Kortyny Tomasz,Mikołajczak Rafał)

23.SGLK III Gostyń -973kręgle(Zagata Karol ,Zagata Paweł ,Jankowski Tadeusz)

Wyniki turnieju drużynowego Pań:

1.Liga Vector Tarnowo Podgórne-1069 kręgle

2.Tomaszów Mazowiecki-1056 kręgle

3.SGLK Gostyń-1006 kręgle(Violetta Kolendowicz,Elźbieta Klimańska,Janina Śleńska)

Wyniki Turnieju indywidualnego Panów:

1.Remigiusz Szabel-Leszno-782 kręgle

2.Radosław Cwojdziński-Tarnowo Podgórne-750 kręgle

3.Filip Brzóska-Wronki-745 kręgle

7.Marek Podyma-SGLK Gostyń-729 kręgle

16.Rafał Biderman -SGLK Gostyń-714 kręgle

18.Maciej Matyla-SGLK Gostyń-712 kręgle

Wyniki Turnieju indywidualnego Pań:

1.Beata Boros –Tomaszów Mazowiecki-740 kręgle

2.Izabela Cwojdzińska –Tarnowo Podgórne-734 kręgle

3.Bożena Polak-Tomaszów Mazowiecki-727 kręgle

8.Violeta Kolendowicz-SGLK Gostyń-670 kręgleBrązowe  Medalistki Mistrzostw Polski od lewej Violetta Kolendowicz, Janina Śleńska, Elżbieta Klimańska

 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Temat:
Komentarz: