Start

10 maja odbył się VI Memoriał im. Andrzeja Twardowskiego. W zawodach uczestniczyło 37 osób. Pierwsze miejsce zajął Jakub Osiewicz z wynikiem 658 kręgle, drugie Michał Galusiński 650 i trzecie miejsce zajął Piotr Mendyka z wynikiem 648 kręgli. Gratulujemy i dziekujemy za uczczenie pamięci naszego kolegi Andrzeja.

wyniki

Więcej…

 

26 kwietnia odbył się  XX już Turniej Grand Prix Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska. W zawodach wzięło udział 47 zawodniczek i zawodników (6 pań i 41 panów). W śród pań najlepsza okazała się Elżbieta Klimańska z Gostynia, drugie miejsce zajęła Janina Ślęska z Lubinia, tuż za nią uplasowała się Izabela Rucińska z Pleszewa. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub Osiewicz, drugie miejsce Zbigniew Klimański a trzecie Michał Galusiński. Wszyscy z Gostynia. Gratulujemy!


wyniki

 

Z uwagi na dużą liczbę zaległych meczy dokonano zmian w terminarzu rozgrywek. Znajdują się one wraz z wynikami w zakładce wyniki GLK

 

Zawodnicy i działacze Raciborskiego Stowarzyszenia Kręgli Klasycznych, OSiR Racibórz zorganizowali turniej, na który zaprosili kręglarki i kręglarzy z zaprzyjaźnionych ośrodków kręglarskich.W sumie w turnieju wystąpiło 24 zawodników i zawodniczek, którzy utworzyli 6 czteroosobowych zespołów W gronie szczęśliwców znaleźli się zawodnicy SGLK, którzy natychmiast i z wielką radością odpowiedzieli na zaproszenie przyjaciół i w gronie 5 osobowym udali się na turniej towarzyski do Raciborza.

Więcej…

 

W tym roku, podczas rozgrywek dla WOŚP na gostyńskiej kręgieni padły aż dwa rekordy: ilości uczestników (zagrało 60 graczy, którzy oddawali 60 rzutów do pełnych w zamian za wrzucenie do puszki na rzecz WOŚP minimum 10 zł. oraz kwoty jaką zebrano). - Łącznie  uzbierano niebagatelną kwotę 2560 zł, którą oczywiście w całości przekazano na konto WOŚPinformuje Andrzej Zagata, jeden z organizatorów. Najlepszym graczem okazał się gostynianin Jakub Czyżewski z wynikiem 383 kręgli. Za nim uplasował się Hubert Pyzikiewicz z Leszna (373 kręgle) i Piotr Mendyka z Gostynia (370 kręgli).

Więcej…

 

Od piątku do niedzieli w Gostyniu odbył się III Puchar Polski w grze sportowej.Pomimo fatalnej pogody w ostatni weekend do Gostynia zawitała dość pokaźna ilość graczy, przez co zawody stały na dobrym poziomie sportowym.Wśród zawodników duża ilość graczy z Gostynia reprezentująca SGLK oraz Start Gostyń.W rywalizacji mężczyzn mieliśmy 12 zawodników SGLK oraz 9 graczy Startu.

Więcej…

 

XII Memoriał im. Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego, zorganizowany przez działaczy SGLK wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gostyniu zgromadził kolejny już raz rekordową liczbę uczestników. W sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało 159 zawodników i zawodniczek.Do Gostynia na memoriał po raz pierwszy zawitali zawodnicy z Brzeska a także swój debiut w oficjalnych zawodach kręglarskich zaliczył młodzieżowiec reprezentujący barwy SGK Gostyń.Ponadto w turnieju wystąpili zawodnicy i zawodniczki reprezentujące barwy Wejherowa,Tucholi,Poznania,Tarnowa Podgórnego,Wronek,Pleszewa,Leszna,Tomaszowa Mazowieckiego,Sierakowa a także ekipa kręglarzy z Czeskiego Nachodu.

Więcej…

 

Niestety, z I Ligi wycofały się kolejne drużyny, dlatego konieczne było wprowadzenie dalszych zmian w systemie rozgrywek dla tej ligi. Nie gramy pojedynków lecz każdy turniej punktowany jest tak jak widać w tabeli wyników po pierwszej kolejce. W tej kolejce punktacja może ulec zmianie gdy dograją 3 drużyny które nie mogły zagrać tydzień temu. Częściowo zmienione zostały również godziny rozgrywek. Znak w rozpisce // oznacza, że drużyny grają obok siebie ale nie pojedynek.  Więcej informacji w zakładce Wyniki GLK.