Start

SUPERLIGA, wyniki po 11 kolejce:

Msc

Drużyna

Gry

Punkty

Małe punkty

Kręgle

1

Spinko Leszno

11

20

170,5

15658

2

PBS Gostyń

11

18

163

15554

3

Urząd Skarbowy Gostyń

11

16

161,5

15946

więcej w zakładce wyniki GLK

 

I LIGA, wyniki po 11 kolejce:

Msc

Drużyna

Gry

Punkty

Małe punkty

Kręgle

1

Albatrosy Gostyń

11

40

 

14595

2

Kościan

11

30

 

13925

3.

Pleszew

11

28

 

13796

więcej w zakładce wyniki GLK

 

Dzień wcześniej niż była zaplanowana ogólnopolska zbiórka dla WOŚP zagrali kręglarze. Już od kilku lat był organizowany specjalny turniej dla kręglarzy i tylko kręglarzy ukierunkowany na kwestę dla WOŚP. Co roku impreza ta cieszyła się coraz większym zainteresowaniem i większymi datkami. Apetyty organizatorów wzrosły. Od trzech lat organizowany jest turniej nie tylko dla kręglarzy ale też dla mieszkańców Gostynia i okolic. Dodatkowo impreza ta została wzbogacona o sprzedaż darów, które zostają pozyskane przez organizatorów. To urozmaicenie spowodowało coraz większe wpływy na rzecz WOŚP i bicie kolejnych rekordów. I tak też stało się w tym roku. Nie wierzyliśmy, bo w zeszłym roku uzbieraliśmy niesamowitą kwotę 3.613 zł, co już było ewenementem w tak niszowym sporcie i jego odbiorcach. Jednakże ten rok udowodnił, że wszystko można i niemożliwe staje się możliwe. Pobiliśmy ubiegłoroczną zbiórkę o ponad 1000 zł. Zebraliśmy …uwaga.. 4.676 zł.

Więcej…

 

W dniach 3 i 4 października 2015 r. w Brzesku rozegrane zostały XII Mistrzostwa Polski Par i Tandemów Mieszanych w grze do pełnych. W Mistrzostwach uczestniczyły również zawodniczki i zawodnicy Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska. Z uwagi na dużą odległość pojechaliśmy w skromnym składzie - 3 zawodniczki i 7 zawodników. Jak się okazało tak skromny skład uzyskał fantastyczne wyniki. W parach żeńskich Elwira Śleńska i Violetta Kolendowicz po dobrej grze zdobyła brązowe medale. Jeszcze lepsze wyniki uzyskały pary męskie - Maciej Matyla i Marek Podyma zajęli drugie miejsce z wynikiem 736 kręgli tylko o jeden kręgiel niższym od zwycięskiej pary z Leszna, czwarte miejsce zajęła para Bogusław Zagata - Adrian Zagata i piąte para Andrzej Zagata - Krzysztof Zagata. Dużą niespodziankę sprawił mikst Violetta Kolendowicz - Marek Podyma, który złoty medal przegrał ostatnimi rzutami, uzyskując jednak bardzo dobry wynik 720 kręgli tylko o cztery kręgle niższy od tandemu mieszanego gospodarzy z Brzeska.

Więcej…

 

Już w najbliższym tygodniu rusza liga XX edycja GLK. Z uwagi na kontuzję jednej z zawodniczek, w tym sezonie nie zagra X Team Lubin. W tym stanie rzeczy w Superlidze zagra Grom Kula. Z gry w I lidze zrezygnowała Cukrownia ale przybyła ligę zasili nowa drużyna z Kościana. Regulamin Superligi w tym sezonie pozostaje bez zmian. Do zobaczenia zatem już niebawem!

Rozpiska

 

Jak co roku zawodnicy Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska rozpoczęli nowy sezon kręglarski wyjazdem do Czech. Tym razem, wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Poznania i Pleszewa, udaliśmy się turniej kręglarski w grze sportowej na 60 rzutów organizowany przez SKP Hradec Kralove. Jak się okazało, pomimo tego że sezon dopiero się rozpoczyna, uzyskaliśmy fantastyczne wyniki. Reprezentant Stowarzyszenia Robert Glapiak został nowym rekordzistą kręgielni strącając 334 kręgle (211 pełne i 123 zbierane). Drugie miejsce zajął kolejny zawodnik SGLK Marek Podyma z wynikiem 298 kręgli w tym rekord życiowy do zbieranych (113 kręgli). Trzecie miejsce zajął zwycięzca turnieju uzyskując w swoim drugim starcie podobnie jak Marek Podyma wynik 298 kręgli. Łączny wynik Roberta Glapiaka na 120 rzutów - 632 kręgle, jest również rekordem kręgielni w Hradec Kralove.

Więcej…

 

W dniach od 27 do 31 maja we Wronkach rozgrywany był XII Amica Cup w kręglarstwie klasycznym. Jest to największy turniej w grze do pełnych w Polsce. W turnieju startują praktycznie wszyscy najlepsi kręglarze. W tym roku wystartowało 58 kobiet i 110 mężczyzn w tym 8 zawodników Startu Gostyń i 6 amatorskiego Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska. Żadnej z trzech zawodniczek nie udało się wejść do szesnastoosobowego finału. Do 32 osobowego finału awansowało 6 zawodników. W pierwszej rundzie finałowej zawodnicy podzieleni zostali na osiem czteroosobowych grup w których rozgrywane były pojedynki na 20 rzutów, każdy z każdym. Pierwsi grę rozpoczęli Kacper Michalak (17 po eliminacjach), Piotr Katarzyński (20) i Marek Podyma (31), którym przyszło się zmierzyć z wiceliderem po eliminacjach Leszkiem Torką. Z grupy do dalszych pojedynków awansowali Marek Podyma z kompletem zwycięstw i wynikiem 384 zbitych kręgli i Kacper Michalak z dwoma zwycięstwami. W kolejnej grupie wystartowali Włodzimierz Dutkiewicz i Jakub Osiewicz.

Więcej…

 

W dniu wczorajszym odbył się turniej finałowy rozgrywek w Lidze międzyokręgowej Polskiego Związku Kręglarskiego. W rozgrywkach wystartowało dwanaście drużyn w tym dwie drużyny gostyńskie KS Start Gostyń i Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska. Drużyna Startu zakończyła swój start na dziesiątym miejscu. W turnieju finałowym rozgrywanym na gostyńskiej kręgielni udział wzięły drużyny TKKF Platan Utech Pleszew, KS Polonia Łaziska Górne, RSKK Racibórz oraz SGLK. Gostyńscy kręglarze, którzy wygrali zdecydowanie pierwszy turniej finałowy w Łaziskach Górnych wystąpili w składzie Andrzej Zagata, Karol Zagata, Maciej Matyla, Robert Glapiak i Marek Podyma. We wcześniejszych turniejach poza wymienionymi udział wzięli również Bogusław Zagata i Zbigniew Klimański. Po ciężkim boju zawodnicy gostyńscy utrzymali prowadzenie i po raz pierwszy zdobyli złoto w lidze będącej zapleczem Superligi kręglarskiej. Start w zawodach, który wiązał się z dalekimi wyjazdami, był możliwy dzięki dotacji gminy Gostyń.

Więcej…