Start

Zawodnicy i działacze Raciborskiego Stowarzyszenia Kręgli Klasycznych, OSiR Racibórz zorganizowali turniej, na który zaprosili kręglarki i kręglarzy z zaprzyjaźnionych ośrodków kręglarskich.W sumie w turnieju wystąpiło 24 zawodników i zawodniczek, którzy utworzyli 6 czteroosobowych zespołów W gronie szczęśliwców znaleźli się zawodnicy SGLK, którzy natychmiast i z wielką radością odpowiedzieli na zaproszenie przyjaciół i w gronie 5 osobowym udali się na turniej towarzyski do Raciborza.

Więcej…

 

W tym roku, podczas rozgrywek dla WOŚP na gostyńskiej kręgieni padły aż dwa rekordy: ilości uczestników (zagrało 60 graczy, którzy oddawali 60 rzutów do pełnych w zamian za wrzucenie do puszki na rzecz WOŚP minimum 10 zł. oraz kwoty jaką zebrano). - Łącznie  uzbierano niebagatelną kwotę 2560 zł, którą oczywiście w całości przekazano na konto WOŚPinformuje Andrzej Zagata, jeden z organizatorów. Najlepszym graczem okazał się gostynianin Jakub Czyżewski z wynikiem 383 kręgli. Za nim uplasował się Hubert Pyzikiewicz z Leszna (373 kręgle) i Piotr Mendyka z Gostynia (370 kręgli).

Więcej…

 

Od piątku do niedzieli w Gostyniu odbył się III Puchar Polski w grze sportowej.Pomimo fatalnej pogody w ostatni weekend do Gostynia zawitała dość pokaźna ilość graczy, przez co zawody stały na dobrym poziomie sportowym.Wśród zawodników duża ilość graczy z Gostynia reprezentująca SGLK oraz Start Gostyń.W rywalizacji mężczyzn mieliśmy 12 zawodników SGLK oraz 9 graczy Startu.

Więcej…

 

XII Memoriał im. Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego, zorganizowany przez działaczy SGLK wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gostyniu zgromadził kolejny już raz rekordową liczbę uczestników. W sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało 159 zawodników i zawodniczek.Do Gostynia na memoriał po raz pierwszy zawitali zawodnicy z Brzeska a także swój debiut w oficjalnych zawodach kręglarskich zaliczył młodzieżowiec reprezentujący barwy SGK Gostyń.Ponadto w turnieju wystąpili zawodnicy i zawodniczki reprezentujące barwy Wejherowa,Tucholi,Poznania,Tarnowa Podgórnego,Wronek,Pleszewa,Leszna,Tomaszowa Mazowieckiego,Sierakowa a także ekipa kręglarzy z Czeskiego Nachodu.

Więcej…

 

Niestety, z I Ligi wycofały się kolejne drużyny, dlatego konieczne było wprowadzenie dalszych zmian w systemie rozgrywek dla tej ligi. Nie gramy pojedynków lecz każdy turniej punktowany jest tak jak widać w tabeli wyników po pierwszej kolejce. W tej kolejce punktacja może ulec zmianie gdy dograją 3 drużyny które nie mogły zagrać tydzień temu. Częściowo zmienione zostały również godziny rozgrywek. Znak w rozpisce // oznacza, że drużyny grają obok siebie ale nie pojedynek.  Więcej informacji w zakładce Wyniki GLK.

 

W weekend 15-16 czerwca odbyły się w Brzesku otwarte Mistrzostwa Polski w grze do pełnych. Mistrzostwa Polski w grze do pełnych to od dwóch lat nowy „twór”, który zastąpił dawne Mistrzostw Polski Amatorów. W zawodach tych mogą występować wszyscy chętni, z małym wyjątkiem. Z gry wyłączeni są najlepsi zawodnicy wg Rankingu PZK (24 mężczyzn i 12 kobiet).Zawody w Brzesku zgromadziły na stracie prawie setkę uczestników i uczestniczek w tym jak zwykle liczną grupę zawodników z Gostynia.W sumie Gostyń reprezentowało 15 osób broniących barwy SGLK w 1 żeńskiej i 4 męskich drużynach

Więcej…

 

Aż 61 zawodniczek, zawodników i sympatyków kręglarstwa z 7 klubów wzięło udział w V Memoriale im. Andrzeja Twardowskiego, który odbył się 12 marca br na gostyńskiej kręgielni.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami zechcieli uczcić pamięć Andrzeja.

Organizatorzy.

1.

Mendyka Piotr

Gostyń

652

2.

Kurpisz Krzysztof

Leszno

640

3.

Zagata Krzysztof

Gostyń

633

4.

Dopierała Leszek

Wronki

632

5.

Jarosz Bogusław

Lubin

632

6.

Pajor Tomasz

Wronki

630

wyniki

Więcej…

 

W sobotę na gostyńskiej kręgielni odbył się XIX Turniej Grand Prix Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska, w którym wzięło udział 8 kobiet i 39 mężczyzn. Najlepszy wynik w kategorii kobiet (506 kręgli)  uzyskała Janina Śleńska z Lubinia, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Robert Glapiak z Leszna, z wynikiem 561 kręgli. Gratulujemy!

pobierz wyniki